Fiolas

Glutatyon Nedir ? Glutatyon Serum Ne İşe Yarar ?

Glutatyon, Hyarulonik Asit ve Ko-enzim Q10

CİLT ÜZERİNDE ETKİLERİ

  1. AYDINLATMA VE EŞİT TON GÖRÜNÜMÜ

Glutatyon üretimi, tıpkı kolajen gibi, yaşlandıkça doğal olarak azalır. Üretimdeki bu düşüşün görünür yaşlanmanın başlamasına katkıda bulunduğuna inanılıyor. Neyse ki, glutatyon aslında topikal olarak uygulanabilir. Yaşlanma karşıtı etkisinin yanı sıra hiperpigmentasyonla mücadeleye yardımcı olduğu da gösterilmiştir.  Glutatyon ciltte aydınlanma yaratırken aynı zamanda leke tedavisine de katkısı olur.  Ciltte detoks etkisi ile berraklaşma aydınlanma sağlarken melanin yapımında etkili olan tirozinaz enzimini etkisiz hale getirerek leke oluşumunu önler veya lekenin tedavisini destekler. Pigmenler azalır, cilt tonundaki eşitsizlikler giderilir.

Bu mucizevi içerik cilt bakımı ürünlerinde çok yeni kullanılmaya başlanan ve nadir görünen bir içerik. Bugüne kadar aşına olduğumuz C Vitamini, Retinol, Niacinamide’in yerini alan Glutatyon, çok sayıda tıbbi kullanıma sahip olsa da, aynı zamanda olağanüstü bir cilt bakımı bileşenidir. Güçlü, enzimatik olmayan bir antioksidan olarak, çevresel hasara karşı savunmak için deride glutatyon oluşur. Bunu ciltte melanin üretimini tetikleyen enzimi bloke ederek yapar.

  1. AKNE KARŞITI BAKIM

Akne çok yaygın görülen bir cilt problemidir. Değişik etkenlerin aynı zamanda etkili olması ile oluşan akne özellikle serbest radikaller varlığında şiddetlenmektedir. Vücuttaki enflamasyon ve oksitlenme akne şiddetini çok etkileyen iki faktör olarak tanımlanmaktadır. Glutatyon aknenin şiddetini azaltarak tedaviye verilen cevabı hızlandırmaktadır. Ayrıca serbest radikaller glutatyon tarafından etkisiz hale getirilirse akne sonrası olası lekelerin oluşması engellenir. İzlerin kalma riski azalır cilt hızla iyileşir.

Bilimsel çalışmalarda akne endişesi taşıyanların glutatyon miktarı akne lezyonlarında düşük bulundu. Yine çalışmalarda düşük bulunan hastalara glutatyon verildiğinde sivilcelerin düzeldiği görüldü. Üstelik aknenin şiddeti arttıkça glutatyon eksikliği de büyümekteydi, bir başka değişle akne şiddetlendikçe glutatyon ihtiyacı da artmaktadır.

Glutatyon kullanımı ile skualen peroksit devredışı kaldığı, tıkanmış gözeneklerde azalma ve p.acnes bakterileri önemli ölçüde düştüğü gösterilmiştir.

  1. PÜRÜZSÜZ BİR CİLT

FIOLAS Glutatyon  Serum  içeriğindeki Glutatyon’a ek olarak, Düşük Moleküler ağırlıktaki Hyarulonik Asit ve Ko-enzim Q10 ile güçlendirilmiş formülü sayesinde cildinizin beslenmesine ve onarımına yardımcı olur. Cilt tonunuzun eşitlenmesine, pürüzsüz, aydınlık bir cilde kavuşmanızda destek sağlar.