Fiolas

Mumların Hafızası: Gerçek mi Yoksa Efsane mi?

Mumlar, yüzyıllardır hem işlevsel hem de dekoratif amaçlar için kullanılan bir üründür. Ancak mumların, sadece aydınlatma ve dekorasyondan daha fazlası olduğuna dair bir inanış vardır. Buna göre, bir hafızası olduğu düşünülür. Mumların yakıldığı ortamda, etrafındaki insanların duygu ve düşüncelerini hissedilebileceğine dair bir inanış vardır. Bu inanışa göre de etraflarında bulunan insanların ve nesnelerin enerjisini emerler, mumun ışığında ve kokusunda saklanır.

Mumların hafızasına dair inanış, doğal esanslar ile daha da güçlenebilir. Örneğin, sevdiğimiz bir çiçekten elde edilen doğal esanslı bir mum yaktığımızda, o çiçeğin kokusunu veya sizi geçmişte mutlu eden bir anıyı hatırlayabiliriz. Bu da ruh halimizi olumlu yönde etkileyebilir.

Grasse’dan getirdiğimiz esanslar, mumlarımızın eşsiz aromasını sağlayan en önemli bileşenlerden biridir. Grasse, dünyanın en önemli parfüm üretim merkezlerinden biridir. Burada gül, yasemin, lavanta ve portakal çiçeği gibi birçok farklı çiçekten doğal esanslar üretilmektedir.  Bizim kullandığımız doğal esanslar, özenle seçilmiş ve yüksek kalitededir.

Mumlar, sadece güzel bir atmosfer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda belirli kurallara göre yakılırlarsa daha uzun süre dayanabilirler. İlk yakıldıklarında, onlara yavaşça ve eşit bir şekilde erimesi için biraz zaman tanımak en iyisidir.

Sizin için birkaç ipucu: Mumunuzu ilk yaktığınızda, üst yüzeyin tamamen eridiğinden emin olun, çünkü bu mumun gelecekteki yanma düzenini belirler. Mumunuzun hafızasını oluşturması için ona bir saat boyunca zaman tanımak, ilerleyen kullanımlarda daha iyi bir yanma sağlar.

Fiolas organik mumları eridikten sonra elde edilen sıvı, cildinize harika bir doğal nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Mumlarımızın organik oluşu, onları sadece güzel bir atmosfer yaratma amaçlarının ötesine taşıyor, aynı zamanda sürdürülebilir bir seçenek sunuyor.