Fiolas

Güçlü Bir Bariyeri Olan Cildimizle

Yeni anılar biriktirdiğimiz, denizin ve güneşin tadını bolca çıkardığımız ve dinlendiğimiz bir yaza veda ederken cildimiz şehir hayatına hazır mı dersiniz?
Güneşin verdiği zararlardan arınmak ve şehir hayatının maruz bıraktığı hava kirliliğden minimum derecede etkilenmek için neler yapmamız gerektiğini sizin için derledik. Tatilde ya da oksijenden bol bir yere gittiğinizde erkenden uyanıp, saçlarınızın daha yavaş yağlandığını fark ettiniz mi? Hava kirliliğinin etkilerini cildimizde uzun vadede görebilsek de maalesef cildimize en çok zarar veren etken. Dünya Sağlık Örgütü bugün dünya nüfusunun %70’inden fazlasının hava kirliliğine maruz kaldığını söylüyor. Yakıt tüketimi, duman, kimyasal karışımlı temiz olmayan su buharları ve endüstrileşme ile malesef ki artık neredeyse temiz hava solumuyoruz!

İstenmeyen Cilt Hasarları
UV ışınlarının etkisini çok daha erken görsek de hava kirliliğinin etkileri uzun vadede ve geri dönülmez bir şekilde ortaya çıkıyor. Peki ama nasıl?

Cildin bir elektronunu kaybederek kararsız hale gelen moleküller bağımsız olarak dolaşmaya başlayarak serbest radikal olarak adlandırılmaya başlıyor. Bu toksik moleküllerin oluşumuna hava kirliliği en büyük sebep kabul ediliyor. Çünkü günün 24 saati en büyük organımız cildimiz tarafından bir sünger gibi emiliyor. Oksijen ihtiyacını tam olarak karşılayamayan cildimizde mat görünüm, sivilce ve siyah nokta oluşumu, kızarıklık, erken yaşta başlayan ince çizgiler, ve halihazırda var olan giderek derinleşen çizgilerin görülme oranı gittikçe artıyor.

Güzel Haber!
Doğru bir cilt bakımı ile bahsettimiz tüm zararlar neredeyse maruz kalmamış kadar bir cilde sahip olmak mümkün! Nasıl mı? Onu koruyarak. Şehir hayatında ışıl ışıl parlayan sağlıklı bir cilt için bakım ipuçlarını yakından inceleyelim.

1) Serbest Radikallere Yer Yok
Yediğimiz fast foodlar ve paketlenmiş gıdaları her tükettiğimizde yiyeceğin boyutu kadar serbest radikal aldığınızı düşünün. Vücudumuzun o boyutun 2 katı kadar antioksidana ihtiyacı var. Antioksidandan zengin besinlere beslenmemizde bolca yer vermek savula sisteminin güçlendirmenin ilk adımını oluşturuyor.

2) Hücrelerinizi Aç Bırakarak Doyurun
Yeni nesil beslenme desteği: Sirkadiyen Aralıklı Oruç. Vücudunuza 16 saat kadar yiyecek almadığınızda hücreler bahsettiğimiz zararlı serbest radikalleri yiyerek kendi temizliğini yapıyor. Fakat bu 16 saatin son akşam öğününün akşam 17:00 sularında olmasına dikkat etmelisiniz. Kan şekerinin azalmasıyla birlikte kortizon seviyesi de düşüşe geçerek sizi vücudunuzun tamir edileceği gece uykusunuz hazırlar. Tek dikkat etmemiz gereken aç uyumak!
*Diyetisyeninizle konuşarak bu beslenme tarzının sizin için uygun olduğunu lütfen teyit ediniz.

3) Her Daim Su!
Güneş azaldığında içtiğiniz su seviyesi de azalmasın! Toksinleri uzaklaştırması için bolca su içmeyi unutmayın.

4) Derinlemesine Cilt Temizliği
Hava kirliği sonucu tıkanan gözenekleri temizlemek için sadece su yetmez. Cildinizin nem ve sebum dengesini koruyacak bir cilt temizlemesi ile şehir hayatının kirini kapı dışında bırakın. Aromatherapy Happy Mood Face Cleanser içeriğinde bulunan greyfurt yağı ile cildinizi fazla sebumdan arındırır. Lavanta yağı içerdiği antioksidanlar ile cildinizin ihtiyacı olan desteği sağlar.

5) Neme Doyan Ciltler
Cilt endişenize göre doğru desteği beraber seçelim. Cildiniz esneklik kazanırken hasarlı hücrelerinizin yenilenmesini sağlayan, anında etkisi ile cildinizi geren Astragalus Extract Anti-Aging. Serbest radikal hasarının etkilerini minimalize ederken cilt tonunuzu da eşitlemeye yardımcı olur.Bakımı uzun süre ihmal edilmiş ciltlerdeki kararmalarla cesurca mücadele eder.. Cildin oksijen almasına yardımcı olurken, gözenekleri sıkılaştırır. Glutatyon Extract Anti-Aging ile olumsuz çevre koşullarına karşı beraber savaşın. Yüz hatlarınızı pürüzsüzleştirirken, cildinizi sıkılaştırmaya ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı
Resveratrol Extract Anti-Aging. Stres ve çevre koşullarının olumsuz etkileriyle mücadele etmenize yardımcı kollajen desteğiyle bebek cildi kadar yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlar.

6) Kendisini Göremesek de O hep Var
Güneş ışınlarına yaz aylarındaki kadar maruz kalmasak da 4 mevsim etkilerini görebiliyoruz. Şehir hayatına göndükten sonra da cilt bakım rutininizin ardından Sun Protect Face & Body kullanmayı aksatmayın. Doğru bir bakım rutini ile şehir hayatının karmaşasından korkmanıza gerek yok. Kendinizi Fiolas korumasına bırakın ve hayatın tadını çıkarın!