Fiolas

Signature Collection – The Aegean

Limited Edition – The Aegean ile sığ turkuaz ve büyüleyici denizden ilham alan güneş dolu hislerle Ege’ye bir yolculuk…

 

FIOLAS 2022 Yazını evlerde de çok özel bir koleksiyon ile kutluyor! Uzman zanaatkarların benzersiz bilgi birikimi ile cam üfleme sanatının eserleri Signature Collection The Aegean mum ve difüzerler, yaşam alanınıza uzun süreli unutulmaz imza bir koku getirmek için doğal malzemeler, uçucu yağlar ve kamış çubukları kullanılarak mekanlarınızı aromatik notaların uyumuyla sarar.

 

Göz kamaştırıcı güneş, en berrak mavi gökyüzüne ustaca tırmanırken, Ege’nin kıyı şeridinde baş döndürücü bir deniz tuzu kokusu esiyor adeta kokuyla yakalanan bir tablo gibi. Murano cam kavanozda sunulan bu mum ve difüzerler, Ege’nin tüm aromalarını evinize taşıyor; benekli etkisi bir alevin ışığıyla aydınlatılırken oluşan benzersiz desenleri büyülenmiş olarak izlemeniz için…

 

The Aegean mum ve difüzörleri, Bodrum’dan Ege’ye, maviden portakala uzanan renklerin camı zarif bir şekilde süslediği büyük opalin şişelerden oluşuyor. Bu mücevher benzeri mum ve difüzörler, koku sunumunu değerli ve sofistike bir görsel deneyim yaratıyor. Cam ustalarımız tarafından elle üflenen sınırlı üretim mum ve difüzörler, Ege ve Akdeniz notaları yayan şık bir dekoratif obje olarak iç mekanlarınızı büyülüyor.

 

El yapımı olması nedeniyle hiçbiri birbirine benzemeyen benzersiz mum ve difüzerlerin hammaddeleri, üstün nitelikte ve çevresel özellikte büyük bir özenle seçiliyor. Homojen bir yanma ve olağanüstü bir kalite sağlamak için mumlarımız birden fazla dökme aşaması sonucunda günlere yayılan bir süreç sonrası hazır hale geliyor.

 

Sınırlı sayıda üretilen mumlarımızdan nadir bilgi birikimine sahip ustalar tarafından Türkiye’deki atölyelerimizde üretilmekte.

 

Poseidon (Mavi)

Denizlerin tanrısı Poseidon’un ihtişamından esinlenen bu parfüm bileşimi, Bodrum ormanlarının odunsu kalbini Ege Denizi’nin taze, aromatik bir akor ve su notaları ile birleştirir.

 

Ege’nin masmavi tonları ve huzur veren kokusu; safran, kakule ve vanilya tohumlarının sıcak ve yumuşak notalarının yanı sıra pembe gül ve yasemin çiçeklerinin zarafetiyle buluşarak, sandal ve sedirin odunsu ve kışkırtıcı kokusuyla bitişe ulaşıyor.

 

Aphrodite (Turuncu)

Tanrıça Afrodit gibi tüm dikkatleri üzerine çeker ve narin çiçekler ve toprak misklerine kadar tüm diğer koku profilleriyle çarpıcı kokusuyla hafızalarda yer eder.

 

Portakal, bergamot, şeftali, elma, gül, zambak kokuları Bodrum’un benzersiz mandalinasının dinamik notaları ile buluşturarak, koklar koklamaz Bodrum kıyılarında hissettirir.

 

Medea (Karışık)

Antik dünyanın en etkili tanrıçalarından biri olarak tarihe geçen Medea’nın karmaşık duygularından ilham alan bu karışık renkli seri, narin çiçeksi bitişli olsa da,  aynı Medea’nın tutkusunu çağrıştıran amber, misk ve sandal ağacı notalarıyla açılır.

 

Yer ve Ay Tanrıçası olarak da anılan Medea’ya özgü bu benzersiz koku The Aegean Serisi’nin akılda kalan farklı karakterini ortamlarınıza taşıyor.

 

Aegeus (Kahverengi)

Oğlunun zafer kazanmış olmasına rağmen beyaz yelken çekmediği için yenildiğini zannederek kendini denize atan ve Ege Denizi’ne adını veren Atina kralı Theseus’un babası Aegeus’un sevgisini ve saflığını anan bu seri, yumuşacık pudramsı kokular, yasemin ve frezya ile ortamlara saf sevgi yayar.

 

Kralın görkemi ve zerafeti vanilya ile pralinin tatlı kokusu ve sandal ağacının sabitleyen, topraksı kokusuyla bir araya gelerek Ege Denizi’nin bu efsane aile sevgisini evinize taşır.