Fiolas

Astragalus Nedir ? Astragalus Serum Ne İşe Yarar ?

Geven otunun (Astragalus), bilinen en yaygın özelliği yaşlanmayı engellemesidir. Çeşitli amaçlar için kullanılan bitki, vücuttaki hücrelerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Hücreleri yenileme özelliğinin yanı sıra hasara uğramış hücreler içerisinde onarıcı etkiye sahiptir. Bu belki de Astragalus’un en önemli özeliğidir.

YAŞLANMA KARŞITI ETKİ

    Astragalus ve antioksidan potansiyeli üzerinde çok fazla araştırma yapılmıştır. Yüzdeki yaşlanma belirtilerini azaltmaya, dokunun yeniden büyümesini teşvik etmeye serbest radikalleri yok etmeye yönelik araştırmalar mevcuttur. Astragallus (Geven Otu) anti-aging etkisi güçlü bileşendir.

Vücudumuzun en büyük organı olan cilt üç katmandan meydana gelir.

Bunlar sırasıyla;

  • Epidermis
  • Dermis
  • Hipodermis’dir.

En üst katman olan epidermis cilde duru ve canlı görünümünü verir, bu yüzden porselen görünümlü cildin sırrı epidermiste yatar. Çeşitli nedenlerden dolayı hasara uğradığında ve normal fonksiyonlarını yerine getiremediğinde ise cilt kurur, pürüzlenir ve donuklaşır ve ince çizgiler belirmeye başlar. İşte bu yüzden epidermise iyi bakmak oldukça önemlidir. Fiolas Astragalus Serum epidermisi hedef alır; anında botoks etkisi ile  duru, canlı bir cilde kavuşmanızı sağlarlar.

Fiolas Astragalus özlü serum kırışıklıklar için güçlü etkiye sahiptir. Ultraviyole (UV) ışığına maruz kalma, dermisteki tip I kolajen seviyelerini azaltır ve insan cildinde hasara ve erken cilt yaşlanmasına (foto yaşlanma) neden olur. UV ışıması, matris metalloproteinaz (MMP) ekspresyonunu yukarı regüle ederek tip I kollajen bozulmasını arttırır. Astragaloside IV (AST), Astragalus membranaceus’tan ekstrakte edilen başlıca aktif bileşenlerden biridir. insan derisi fibroblastlarında UV kaynaklı cilt yaşlanmasında kollajen azalmasına karşı AST’nin etkileri araştırıldı. UV ışıması, TGF‑β/Smad sinyal yolunu baskılayarak ve MMP‑1 ekspresyonunu indükleyerek COL1 bozulmasını artırarak tip I kollajen üretimini engeller. Dönüştürücü büyüme faktörü‑β tip II proteini ve COL1 mRNA azaldı. Ancak fotoyaşlanma model grubunda MMP‑1 ve Smad7 seviyeleri arttı, bu da AST’nin topikal uygulamasıyla tersine çevrildi. Astragalus (TGFβ/Smad sinyal baskılanmasını iyileştirerek ve MMP1’i inhibe ederek) fotoyaşlanan ciltte UV ışımasından kaynaklanan kollajen azalmasını önler, bu nedenle AST, cilt foto yaşlanmasına karşı potansiyel bir ajan olabilir.