Fiolas

Kalbin Aynası Gözler

Ruh halimizi yansıtan, bizi en net ifade eden gözler; ona ihtiyacı olan bakımı vermediğimizde uykusuzluk, halsizlik, yorgunluk, ince çizgiler ve yaşlanma gibi belirtileri hemen yansıtır. Cildin diğer taraflarına göre yaklaşık 10 kat daha az kendini koruma bariyeri olan göz çevresine hassasiyetine özel bir bakım uygulamamız gerekir. İdeal bir göz çevresi bakımını ve bu bakıma destek olacak püf noktalarını sizin için derledik.

Yumurta Zarından Bile İnce!
Yüzün geri kalanına göre daha az yağ ve ter bezi bulunan yaklaşık 0.6 mm olan göz çevresindeki deri kurumaya çok daha yatkındır. Özellikle 20’li yaşlardan sonra azalan cildin kendini koruma bariyerinin azlığını en net görebildiğimiz yerdir. Bu hassaslığını kimyasal bileşenler ve güneş ışınlarına karşı da gösterir ve yanlış bakımlarla derisi çok kolay incelir. Dokunduğumuzda da farkı rahatlıkla
görebildiğimiz ve kurumaya aşırı yatkın bu ince derinin yoğun bir nem desteğine ihtiyacı vardır. Uygulayacağımız bakımın daha kalıcı olup maksimum fayda sağlaması adına yapabileceğimiz ufak değişiklerden bahsedelim.

Her Zaman Önce Su!
Su tüketme alışkanlığımızı değiştirdiğimizde bedenimize tüm sorunlarla baş etmede büyük bir kolaylık sağlıyoruz. Hücrelerimizin su olmadan yaşamadığını bu noktada da hatırlatmak istiyoruz. Vücudumuzun doğal bağışıklığını gösterebilmesi için özellikle yaz aylarında su tüketimimizi artırırken günlük minimum 3 litre su içmeye özen göstermemiz gerekir.

Uyku: Tam Kararında
Az uyumanın zararları olduğunu biliyoruz. Yeni yapılan araştırmalar bize fazla uykunun da en az az uyumak kadar zararlı olduğunu gösteriyor. Uykunun total saati kadar doğru zaman aralığında uyumak da çok önemli. Sabahın erken saatlerindeki güneş ışığını alan gözlerimiz vücudumuza yeni günün başladığının sinyalini verirken çalışmaya başlayan metabolizmamız gün içindeki aktifliğinin ardından melatonin salgılarının tavan yaptığı saat 23.00 civarında uykuya geçmek kaliteli bir uykunun temelini oluşturur.

Saat 21.00: Mavi Ekrana Yer Yok
Uykudan bahsetmişken hayatımızın olmazsa olmazı mavi ışığa maruz kaldığımız saatlerden bahsetmemiz gerekir. Saat 23.00’da kaliteli bir uykuya geçmenin ve melatonin salgısının en büyük destekleyicisi için saat 21.00 sonrası mavi ekranlarımıza ertesi güne kadar mola veriyoruz. Biliyoruz ki yeni çağın yaşam şartları bunu yapmamızı engelliyor. Birkaç gece düzenli olarak uyku saatlerinizi ayarladığınızda yüzünüzdeki olumlu değişiklikleri görmek sonrasında ideal uykunuzu oluşturmada size yardımcı olacak.

En Güçlü Silahımız: Yediklerimiz
Evet bir bağ kurmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Şöyle bir düşünün. Birkaç gün doymuş yağdan üretilen besinleri tükettiğinizde bunu beyinde dalgalanma, bedende halsizlik, ciltte sivilceler ve kızarıklıklar olarak görürüz. Bu tarz bir beslenme göz çevresindeki koyu halkaları, ince kırışıklıkları ve erken yaşlanma belirtilerini tetiklemekte. Vücudumuza antioksidandan, vitamin ve mineralden zengin bir besin desteği verdiğimizde tüm bu belirtilerle savaşmada büyük destek sağlamış oluyoruz.

Ve Şimdi: Reviving Eye Cream Intensive Moisture
Fiolas en hassas bölgemiz için oluşturduğu Reviving Eye Cream Intensive Moisture içeriğinde bulunan doğal yağlar sayesinde cilt bariyerini güçlendirirken kırışıklıklar üzerinde de olumlu etkiler gösterir. Cilt tonunu eşitlerken koyu renk halkaların azalmasına yardımcı olur. Serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olurken ihtiyaç duyulan ekstra nemi de sağlar. Fiolas Reviving Eye Cream kan dolaşımını harekete geçirerek ihtiyaç duyulan canlılığı yeniden kazandırır.

Bunları da unutmayalım!
– Vücudun su tutmasını engellemek için tuz tüketimini azaltmak etkili bir yöntemdir.
– Göz makyajınızı silerken aşağıdan yukarıya doğru hareketlerle çıkarın ve oldukça nazik olmayı unutmayın.
– Yüksek bir yastık kullanarak başınızı dik tutmak gözaltında sıvı birikmesinin önüne geçer.
– Şişkinliği almak için her gün soğuk kompres uygulamayı günlük ritüellerinize arasına alabilirsiniz.
– Yüzünüzü kırıştırmayacak saten veya ipek bir yastık kılıfı tercih edin ve sık sık değiştirin.
– Ve Sun Protect Face & Body ile güneş ışınlarından koruma desteği sağlamayı unutmayın!