Fiolas

Yaz Aylarına Özel Cilt Bakımı

Yaz kelimesini duymak bile meditatif bir etki yaratıyor bizde. Deniz tuzuyla kıvrılan saçlar, bronzlaşan cilt, ince ve hafif giysiler, yaz sofraları ve yeni anılar… Güneşin tadını çıkarırken zararlarını minimuma indirerek faydalarını artırmak için neler yenebileceğimizi gelin beraber inceleyelim.,

1. Su, su, su!
Vücudumuzun 4’te 3’ünün su olduğunu biliyoruz, şimdi o su miktarını gözünüzde bir canlandırın. Az su içtiğimizde adeta kuruyan bir bitki gibi cildimiz solar, saçlarımız cansızlaşır. Bir de bu susuzluğun iç organlarımıza neler yapabileceğini düşünün. Yaz aylarında artan hava sıcaklığı ve nem oranında içtiğimiz suyu da arttırmak doğru bir cilt bakımının en önemli ilk adımını oluşturmaktadır.

2. Tertemiz bir cilt

Nasıl ki evlerimizde önce temizliğimizi yapıyoruz cildimizde de tüm adımlardan önce cildimizi yormayan bir temizleyici kullanmak ilk önemli adım olacaktır. Ciltteki fazla sebumu arındırıp-dengeleyerek, hiperpigmentasyonu azaltıp cilt lekelerinin ve kırışıklıklarının oluşumunu önlemeye yardımcı Aromatherapy Happy Mood Face Cleanser ile nazikçe cildinizi yıkayarak cildinizi bakım ürünlerinize hazırlayabilirsiniz.

3. Neme doyan cildin ışıltısı
Özellikle 25 yaşın ardından doğal içerikleri azalan vücudumuz sağlıklı ve canlı görünmek için bizden bazı yardımlar bekler. Ve bu nem desteğini alamayan cilt kendini susuz kalan bir yaprak gibi büzmeye başlar. Doğru bir nem desteği ile capcanlı görünen cildimizde ince çizgilerle karşılaşma oranımız da düşer. Özel ihtiyacınıza göre geliştirilen Glutatyon, Astragalus ve Resveratrol mucizevi bileşenlerinden oluşan Fiolas Serumlar cildinizi korumaya ve yenilemeye yardımcı olacaktır.

4. Pürüzsüz bir cildin anahtarı
Derinlemesine bir peeling cildinize hava aldırmanın en önemli adımlarından, sizce de öyle değil mi? Ölü hücrelerinizden arınmak, tıkanmış gözenekleri açmak için düzenli olarak peeling yaptığınızda cildinize hidrasyon sağlayabilir, kollajen üretimini destekleyebilir ve erken yaşlanmayı önleyebilirsiniz. Fiolas’ın farklı ihtiyaçlarınıza göre size sunduğu maskeleri incelediniz mi? Cildinize ihtiyaç duyduğu nemi veonarımı sağlarken, yeni hücre oluşumunu destekleyen Aromatherapy Hydrating Face Mask, yüzünüzdeki toksinlere yapışıp onları cildinizden uzaklaştırırken canlı ve parlak bir görünüme kavuşmanızı sağlayan Aromatherapy Detox Mask ve cilt tonunuzu desteklemeye yardımcı Smooth Face Polish Face Peeling Gel ile cildinizin istenmeyen gelişmelerde savaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

5. Faydalılar içeri, Zararlılar Dışarı
Kullanılmadığında erken yaşlanma ve zararlı güneş ışınlarını emmek için adeta bir zemin oluşturan, yanlış ürün seçildiğinde ise zararlarını sağlığımızla ödediğimiz Güneş Koruyucular. Önceki yazılarımızda güneş ürünlerinin çevreye ve sağlığımıza verdiği zararları detaylı olarak incelemiştik. UVA ve UVB zararlı ışınları cildimizin yakınından bile geçmesini istemiyoruz. Fakat güneş, D vitamini depolamak, kemik erimesi ve erken yaşlanmayı önlemek, bağışıklık sistemini güçlendirmek için en büyük enerji kaynağımız. Holistik güzellik felsefemiz doğrultusunda çevreye ve ağlığımıza zarar vermeden ürettiğimiz Fiolas Güneş Ürünlerini siz ve sevdikleriniz endişelenmeden güvenle kullanabilirsiniz.

6. Dudaklarımızın Fiolas Lip Balm’a ihtiyacı var!
Dudaklarımızda güneş ışınlarından koruyan doğal bir pigment olan Melanin neredeyse yok denecek kadar azdır. Melanin azlığı nemi güneşle beraber dudaklarımızdan hızlıca uzaklaştırır ve dudaklarımız adeta yanar. Özellikle alt dudakta ‘solar keratoz’ adı verilen lezyonların oluşmasına sebep olur. Dudaklarımıza ihtiyacı olan nemi verip, korumasına yardımcı olan Fiolas Lip Balm ürünleri mis gibi kokuları sayesinde çantanızdan asla eksik etmek istemeyeceğiniz ürünlerin başında geliyor.

7. Keşke size Perfecting BB Cream sürüldükten sonraki cildinizi gösterebilsek!

Cildimizin hava alması için özellikle yaz aylarında makyaj alışkanlıklarımızı azaltırız. Pürüzsüz, eşit cilt tonu ve canlı bir cilt görünümü için Perfecting BB Cream, SPF 15 faktörü ile nemlendirip cilt bariyerini güçlendirirken; güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma da sağlıyor. Sağlığımızı koruyarak güzelleşmeye inanan Fiolas Ailesi olarak çevreye zarar vermeyen ürünler kullanmak da bizim için bir o kadar önemli. Fiolas ürünlerinden oluşan bir yaz bakım çantası ile size sadece yazın keyfini çıkarmak kalıyor. Bu sene geç gelen yazı kucaklamanın tam zamanı!