Fiolas

Vintage Lovers – Geçmişin İlhamı Bugünü Yeniden Yaratabilir

Signature koleksiyonumuza sizlerle buluştururken kendinizi özel hissetmeniz için en seçkin kokuları özel cam işçiliği ile buluşturuyor ve hikayeleri ile ilham oluyoruz.

İlham olmak üretmektir, yeniyi bazen eskiden ve her daim yaşamdan yeniden yorumlayabilmek kendinden parçalar katabilmektir. Üretim süreci tüm elementleri içinde barındırır. Toprak elementiyle kurulan bağ somut dünyanın verilerini soyut olana döndürmek için güç verir, su elementi derinlerden özümüz olanın bilgeliği ile bağ kurarak hava elementinin akışkanlığı ile üreteceğimiz yeninin formuna karar verir. Ve tüm sürecin son dokunuşu gelir. Gerçekleştirebilmek için ateş enerjisiyle cesareti içinde bulup kendine ve hayaline inanmak.

Vintage Lovers koleksiyonu eşsiz parçalarının içinizdeki ateş elementini etkin kılmaya ve yaşamımızdaki dönüşüme ortak olma hayali ile tasarlandı.

Birbimizin Ortak Gücüyüz

Belle Époque döneminde Fransa ve Fransa’dan ilham alan tüm dünya kadınları, kişisel başarılar ve ayrı kimliklerini kazanmaya başladılar, tıpkı tüm Fiolas Kadınları gibi.

Biz de her sezon yenilediğimiz Signature Koleksiyonu’muzu Le Belle Epoque dönemindeki büyüleyici kadınlardan ilham alarak oluşturduk: Karşınızda Vintage Lovers!

Vintage Lovers koleksiyonunu yaratırken klasik dekoratif sanat eserlerini ve La Belle Epoque’u esas aldık. Gösterişli ve heykelsi bu seri 50 adet sınırlı sayıda mevcut. Her odaya görkemli bir ihtişam katacak görkemli ve enfes kristal parçalar muhteşem bir ışık oyunu sunuyor. Çarpıcı bir dekorasyon için her tarz ile kombinlenebilen serinin olağanüstü parçalarıyla tanışın!

YEŞİLİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ / Gabriel : Monod tarafından yazılan ve İsveçli yazar ve eğitimci Ellen Key’in 20. yüzyılın başında Fransızca olarak yayınladığı üç metinden biri olan De l’Amour et du Mariage, kadınların gücünün tüm Avrupa ve dünyaya nasıl yayıldığını ve tüm kadınların nasıl bir araya geldiği konusunda bize ilham oldu.

Gabriel’in atılganlığı, aynı bu pürüzsüz kokudaki gibi derin odunsu notalarla zenginleşiyor. Baharatlı ve bitkisel notalarla açılan koku farklılığını orta notalarda devam eden özel tütünü, tütün yaprağı, tütün çiçeği ve tatlı lezzetli tonka fasulyesi ile ortaya koyuyor.

AMBERİN YENİLİK ÇIĞLIĞI / Jane: Gazeteci ve La Française editörü Jane Misme, dönemin etkili bir sesiydi. Edebiyat dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak hayatını barışın peşinde koşmaya adayan Jane’den ilham alan bu koku, tütünün reçineli ve atlı unsurlarını dünyevi sedir ağacı ve çikolata ile sarılmış̧ baharatlı palo santonun tütsü dokunuşuyla birleştiriyor. Paçuli ve sedir ağacı ile başlayan kokusu, tarçın ve safranın muhteşem karışımıyla harmanlanır ve Palo santo, tütsü, tütün, çikolata vanilya ile çarpıcı bir şekilde kapanır.

SİYAHIN GİZEMİ VE KURAL TANIMAZLIĞI / Josephine: ”Kara Venüs”, “Siyah İnci”, “Bronz Venüs” ve “Creole Tanrıçası” olarak anılan Josephine Paris’teki Folies Bergère’in revülerinde manşet olan en ünlü sanatçılar arasındaydı. Performansı şehirde sansasyon yaratan Josephine, kısa muz etek ve boncuklu bir kolyeden oluşan kostümüyle dönemin ikonik bir görüntüsü ve sembolü haline geldi. Narenciye ve otsu notalarla açılan, odunsu notalarıyla dikkat çekerken, kokladıkça ortaya çıkan tatlı Amber notalarıyla aynı Josephine’in sahnede yaptığı gibi kokuyu duyanları kendine hayran bırakıyor.

MAVİ SÖZCÜLÜĞÜNDE HEPİMİZ BİRİN PARÇALARIYIZ / Colette: Fransız yazar ve edebiyat kadını Colette birçok ödül kazanan bir yazar olarak tarihte yerini aldı. Belçika Kraliyet Akademisi’ne (1935), Académie Goncourt’a (1945 ve 1949’da Başkan) ve Légion d’honneur’un Chevalier (1920) ve Grand Officer’ına (1953) seçildi.

Kadın yazarlığında giderek daha önemli bir ses olarak tanınmaktadır. Baharat, gül, bergamot ve esmer şekerin çarpıcı kokusuyla açılan Colette; sedir ağacı, iris çiçekleri ile ballı sütün kokusuyla yumuşuyor ve balzamik notalar, misk, tonka fasulyesi ve sedir ağacı notalarıyla bitişe ulaşıyor ve bize Colette’in unutulmaz başarılarını fısıldıyor.

KIRMIZININ YENİDEN AYAĞA KALKMAYI HATIRLATAN SONSUZ GÜCÜ / Loie: Hem modern dansın hem de tiyatro aydınlatma tekniklerinin öncüsü olan Amerikalı aktris ve dansçı Loie, kendi doğal hareket ve doğaçlama tekniklerini geliştirdi. Birden fazla gösteride uzun bir etekle deneyler yaptı, hareketlerinin koreografisini yaptı ve ışığı yansıtma şekilleriyle oynadı. 1891’de Fuller, koreografisini, kendi tasarımının çok renkli aydınlatmasıyla aydınlatılan ipek kostümlerle birleştirdi ve Serpantin Dansını yarattı.

Safranın ikonik kokusuyla açılan Loie, ana notaları Vetiver, Paçuli, Sandal Ağacı ile dans ederek onları Yasemin ve Kösele Akordu ile birleştiriyor ve aynı Serpantin Dansındaki gibi şaşırtıcı Tarçın kokusuyla unutulmaz kokusunu beyinlere kazıyor.

Yeni yıl öncesinde yaşamınızda istediğiniz tüm dönüşümler için gücü içinizde aramaya yöneltecek ve size yol arkadaşı olacak sınırlı sayıda Vintage Lovers koleksiyonumuzu hemen keşfedin!