Fiolas

Yeni Yıl & Yeni Kararlar

Yeni Yıl &Yeni Kararlar

Yeni bir yıla girme fikri bizi neden heyecanlandırır sizce? İçimizdeki çocuksu heyecanı ortaya çıkardığı için olabilir mi dersiniz? Hayatın getirebileceği mucizelere olan inancımızı uyandırdığı için, geçen bir senenin ardından hayalimizdeki hayata ve hayalimizdeki bene ulaşmak için yeni kararlar almak üzere bizi motive eder. Bu yeni yıl heyecanı ilk görüşte aşk gibidir. Hayallerinin ayaklarımızı yerden kestiği şekli. Bize düşen bu aşkı ayakları yere sağlam basan güvenli bir sevgiye dönüştürmektir. Yani aldığımız kararları kendimize verdiğimiz sözü tutarak hayata geçirmek.

Bu yıl aldığınız kararları hayat geçirmenizi kolaylaştıracak ufak detaylar paylaşmak istiyoruz sizinle!

1)Uçmasın Kalsın!

Evet sözler uçar gider. Ama yazılar tüm gerçekliği ile kalır. Hayal ederken sınırsızca isteriz, iş yazıya dökmeye geldiğinde daha net olmamız gerekir, daha tanımlayıcı. İlk olarak tam da şu an yaptığımız gibi olmasını istediğin hayalleri ve değişimleri en ince detayına kadar yazmak. Unutma hayat tam da olmasını istediğini vermek için sizden dileklerini duymayı bekliyor 🙂

2)Bir Rutin Gerek!

Bu yıl cildinizin parlamasına güvendiğiniz o yıl olsun. Bunun için cildinize en uygun ürünleri seçip ardından alışkanlık listesi hazırlayabilirsiniz. 21 gün süreyle devam eden alışkanlıklar uzun süreli alışkanlığa dönüşme konusunda beyinde bir altyapı oluşturmaya yardımcı oluyor. Her gün tamamlandığını gösteren bir tik işareti bir sonraki gün için motive edici rol alıyor. Bunu isterseniz bir kağıda hazırlayabilir ya da app uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

( Cilt bakım rutini konusunda kafanız karışık ve sizi mutlu eden bir rutin oluşturamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz, birlikte oluşturmaktan oldukça mutlu oluruz)

3)Bu Yıl Kaliteli Uyku Yılı!

Aldığınız kararları uygulamak için dinlenmiş ve zinde hisseden bir beden gerekir. Sabah kalktığınızda güne enerjik başladığınızda tüm gününüz de enerjinizi koruyarak geçirmenize yardımcı olur. Daha önceki uykuya yer verdiğimiz yazılarımızda da anlattığımız gibi 11-12’de uykuya dalabilmek için (ideal saatin 10 olduğunu yine hatırlatmak isteriz, modern şehir hayatının saatlerine göre bu saati geciktiğinizde kendinizi suçlu hissetmemeniz için biraz gevşeterek 11-12 olarak da belirleyebiliriz) lavantanın rahatlatıcı hissinden yardım alabilirsiniz. Lavanta kan akışınızı sakinleştirerek sizi rahat bir uykuya hazırlar.

4)Gezegeni Korumaya Söz Vermek!

Miras aldığımız bu güzel gezegeni aynı güzelliklerini koruyarak bizen sonrakilere devretmek bizi derinden mutlu eden yegane değerlerden. Kıyafet sektöründeki hızlı tüketimin hem ruhumuzu beslemeden, bağ kurmadan bizi daha da eksik hissettiği hem de dünyaya verdiği zararlar hakkında daha fazla bilgi sahibi oldukça bizi alışveriş yaparken suçlu hissettiğimiz bir hale götürüyor. Fiolas’ın La Belle Epoque koleksiyonunun tüm eşsiz parçaları gezegene zarar vermeyen sürdürülebilir kumaşlarla ve gardrobunuzda senelerinize eşlik edecek özel tasarımlarla üretildi. Sizi yansıtan parçayı seçerek az ve özün insan ruhunu besleyici tarafının zenginliğini yaşamanıza yardımcı olur.

5)Aromaterapi Yağlarının Dönüştürücü Gücü!

Yaşadığımız çağ gereği kaygı ve endişe potansiyelimizi ortaya çıkarmaya engel olabiliyor. Kendinizle bağ kurabilmeniz için sessizlik içinde kalabilmek oldukça önemli. Doğal aromaterapi yağlarının insan bedeni ve ruhunda yeni dönüşümlere yardımcı olmasından faydalanabilir meditasyonlarınızın etkisini arttırabilirsiniz.

Ve tüm bu süreç motivasyonunuzun hiç azalmadan sadece yükseldiği bir eğriden oluşmuyor. Dönem dönem aynı motivasyonu bulamayabilirsiniz. Yine de kendinize verdiğiniz sözlere sadık kalmak ve tüm kararlarınızı uyguladığınızı hayal etmek sürdürülebilir olmasına yardımcı olacaktır.