Fiolas

Anne Sivilceler Neden Var?

Genç hanımlar ve beyler hayatı kendi pencerenizden oluşturacağınız bir döneme hoşgeldiniz. Bildiğiniz her şeye yeni bir gözle bakmaya başlayan sizler için karışık bir dönem olduğunu biliyoruz. Özellikle bu dönemde değişen hormon dengenizle cildinizde artan sebum miktarıyla daha büyük gözenekler ve akneler oluşumunun normal olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Doğru bir cilt bakımı rutini ile hem bu sorunları kontrol altına alabilir hem de uzun vadede sağlıklı ve parıltılı görünen bir cilt için zemin hazırlayabilirsiniz.

Vücudunuzun en hızlı gelişim gösterdiği bu dönemde vücut kimyanızın sağlıklı bir şekilde gelişmesi adına ürün seçimine dikkat etmeniz oldukça önemli. Hangi ürünün ne sıklıkla ve nasıl kullanılması gerektiğini anlatırken sizin için ufak bakım tüyoları da ekledik. Gelin sağlıklı bir cildin yolculuğuna birlikte çıkalım.

1)Temizlik En Önemli Adım!
Ergenlik dönemi ile cildinizde sebum miktarının arttığından bahsetmiştik. Peki nedir bu sebum? Yağ yapısında bir madde olan ve yağ kanallarının yağ salgılamasını sağlayan sebumun asıl görevi cildinizi korumaktır. Normal işleyişte ve miktarda kıl kökü ve gözeneklerden cilde geçer ve cilde faydası vardır. Fakat sebum kıl kökünden ve gözeneklerden dışarıya çıkamadığı durumlarda birikerek bakterilerin çoğalmasına ardından akne oluşumuna yol açar. Yüz yıkama için en ideal zamanlar uykunun ardından güne hazırlanırken  tüm gece biriken sebumu temizlemek, ve tüm gün dışarıda çevresel kire maruz kalan cildimizi uyku öncesi temizlemek. Cildinizi çizmeyecek bir temizleme ürünü ile dairesel hareketler kullanarak nazikçe fazla sebumu arındırmak ilk adım. Happy Mood Face Cleanser hoş kokusuyla bu yolda en yakın arkadaşın olacak.

2)Maskeler İçeri, Hasarlı Hücreler Dışarı
Bu dönemde daha hassas olan cildinizi ölü hücrelerinden nazikçe arındırmak diğer bakım ürünlerinin cildiniz tarafından maksimum fayda sağlaması için oldukça önemli. Haftada 1 kez uygulayacağınız Smooth Face Polish Face Peeling Gel özenle geliştirilen formülüyle ölü ve hasarlı deriden arındırırken esansiyel yağlar sayesinde cildinizi besler.

3)Cildinizi Nemlendirin: Her Gün!
Sebum seviyesini kontrol altına almak kadar cildinizi nemli tutmanız da o kadar önemli. Yağlı bir cilde yağ sürmek kafanızı karıştırmasın, doğal yağların birleşimiyle zenginleşen Babil Face Oil derinlere ulaşacak bir nem desteği sağlarken, balon bitkisi ekstratı sayesinde nemi ciltte tutarak nem kaybını önler.

4)Olmazsa Olmaz: Güneş Koruyucu
Tüm cilt bakım ürünleri kadar önemli bir adım güneş koruyucular. Dışarı çıkmadığınızda da evlerde mavi ışıklara maruz kalıyoruz ve tüm bunlar cildimiz için serbest radikal sebebi oluyor. Güneşin zararlarından korurken nemi cildinde tutacak Sun Protect Face&Body tüm çevresel toksinlere karşı koruyucu bir kalkan görevi görüyor.

5)Pratik Bir Pürüzsüzlük
Cildinin daha pürüzsüz olmasına ihtiyaç duyduğunda Perfecting BB Crem yanında! İçeriğinde bulunan argan, hint, zeytinyağı, kontak kökü, chlorella ve salicornia ekstraları sayesinde tam kapatıcılık yanında cilt bariyerini güçlendiriyor ve nem desteği sunuyor.

Tüm bu sağlıklı adımlara ek olarak hatırlatmak istediğimiz birkaç tavsiye olacak:
*Sivilceleri sıkmak bakterilen etrafa dağılmasına ve yeni sivilcelere neden olur.
*Bol su içmek cildinin sağlıkla parlamasını sağlar ve sebum dengesini kontrol altında tutmana yardımcı olur.
*Kızartma içeren, fast food ve paketli ürünleri çok fazla tüketmek vücuduna daha fazla doymuş yağ girmesi anlamına gelir ve bu da daha fazla sivilce anlamına gelir. Dayatılan standartların ötesinde her halinde çok güzel olduğunu ve bu dönemin kaçıp saklanman gereken bir dönem olmadığını söylemek isteriz. Hayat sen tarafından keşfedilmeyi ve bu süreçte kendini keşfetmeni bekliyor. Biz de sağlıklı kozmetik ürünleriyle bu süreçte yanındayız 🙂