Fiolas

Serbest Radikallerden Korkmaya Gerek Yok!

Neden hastalanır, neden negatif yaş alırız? İnce kırışıklıklar, sivilceler neden olur, peki lekeler neden olur? Bedenimizin ve beraberinde cildimizin çalışma şeklini anladığımızda onun karşısında durmak yerine onun isteklerini anlayıp ihtiyacı olan çözümleri sunarak birlikte yol almaya ne dersiniz?

Nedir Bu Serbest Radikal?
Vücudumuzun yapı taşı atomlar. Her bir atoma baktığınızda çekirdeğini oluşturan proton ve nötronlar ve çember dairelerde bulunan elektronlar. Normal bir molekülün stres, yanlış beslenme, hastalık, hormonal dengesizlik, alkol ve sigara ile sahip olduğu elektronu kaybetmesi ile bu ait olduğu molekülden ayrılan elektron vücutta serbestçe gezmeye başlar ve serbest radikal formu oluşur. Bu noktada kendisini eşlemeye çalışan serbest radikal bedenimiz için adeta içeride gezen bir ajan gibidir. Ve zaman geçtikçe onları bedenimizden atmak yerine depolanmasını sağlarsak hücre ve dokularda işlev bozukluğundan, DNA’daki genetik talimatları tahribe kadar
kötü sonuçlar doğurabilir. Çözümü: Oksijen çiftlenmiş elektronu bulunmayan serbest radikalleri antioksidanlar ile vücudumuzdan uzaklaştırmak!

1.adım: İlk olarak vücudumuz stres altındaykende serbest radikal ürettiği için dışarıdan yediğimiz besinler aracılığıyla ilave serbest radikal girmesini minimuma indirmek. Vücuttaki serbest gezen oksidanlara(radikal) bol oksijen desteği vermek gibi bir matematiği var aslında bu denklemin. En çok oksijeni nasıl alabiliriz? Direkt güneşle beslenen kim geliyor aklınıza? Evet sebze ve meyveler! Her biri bedenimiz için birer antioksidan. Beslenme programımızda oksijen bakımından zengin sebze ve meyvelere dengeli bir şekilde yer vermek oldukça önemli.
2.adım: Düzenli ve sirkadiyen sisteme uygun uyunan bir uyku bedeninizi bağışıklık açısından oldukça güçlü kılarak serbest radikallerle mücadele etme konusunda içeriden ve kendiliğinden bir güç sağlıyor.
3.adım: Bedeninizi çalıştırın! Kas liflerimiz kuvvet üretebilmek için serbest radikallere ihtiyaç duyar. Hem bedenimiz daha güçlü olacak hem de serbest radikallerden arınacağız ve 2 taraflı kazanan olacağız. Bedeninize uygun bir sporu seçerek haftada 2-3 kez çalıştırmaya başladığınızda çok kısa sürede kendinizi serbest radikallerden arınmış, onların bedeninizdeki ağırlından uzakta hafiflemiş hissedeceksiniz!
4.adım: En güçlü antioksidan nedir? Kendi elektronunu vererek vücuttaki hücrelerden alınmasını engelleyen glutatyon! Cildin oksijen almasını sağlayarak uzun süreli biriken hasarları önlemeye yardım etmesi ve cildinde besleyici özellikler göstermesi için Glutatyon Extract Anti-Aging mucizesini cildinle tanıştırmanın zamanı geldi!
5.adım: C vitamini vücudunda tam bir serbest radikal avcısı. Cildinin sağlıklı, ışıltılı ve dolgun kalmasına yardımcı olacak içeriğindeki adeta c vitamini deposu olan kuşburnu çekirdeği ile Resveratrol Extract Anti-Aging düzenli kullandığınızda sizi hayalinizdeki cilde kavuşturur.
6.adım: Doğanın bir başka mucizesi! Uçucu yağlar doğa tarafından bedenimiz için bir hediye. Astragalus Extract Anti-Aging içinde bulunan Boswellia Carterii Yağı’nın antioksidan kalitesinin yoğunluğu sayesinde ciltte bulunan hasarlar ile istenmeyen sorunlara karşı bir bariyer görevi görür.

Bedenimizi tanıyıp onun işleyişine yardımcı olmaya başladığımızda çözümü imkansız görünen cilt problemlerinin çok kısa sürede nasıl çözüme kavuştuğunu görmenin mutluluğu size çok iyi gelecek!