Fiolas

Doğal Bileşenlerin Gücü

Sağlık söz konusu olduğunda ufak bir kötüye doğru gitme durumunda aldığımız ilk tavsiye daha sağlıklı beslenmemiz gerektiği ve paketlenmiş ürünleri tüketmememiz gerektiği. Bu kavramların anlamlarına biraz daha yakından bakalım. Sağlıklı olarak kabul ettiğimiz yiyeceklerin ortak özelliği doğada bulunduğu formunu kaybetmemiş olması ve içeriğindeki besin gruplarını kaybetmeyecek şekilde yemeye hazır hale gelmesi. Paketli olarak kabul ettiğimiz gıdalar ise bunun tam tersi olarak tepkimeye girerek daha da zararlı bir içeriğe dönüşmesi. Buradaki denklemi anladığımızda ve bunu göz ardı ettiğimiz kozmetik ürün gruplarına uyarladığımızda sağlık ve güzellik yeni kavramlarıyla hayatlarımızdan gitmemek üzere artık hep bizimle olacak.

Bedenimiz Bir Dahi
Bedenimize sanki bizden ayrı bir mekanizma gibi davransak da onunla aynı tarafta olduğumuzu hatırlamak ve onun bilgeliğine güvenmemiz işleri oldukça kolaylaştırır. Nasıl ki işleyebildiği ve doğasına uygun yiyecekleri tükettiğinizde bunu size hafiflik hissiyle gösterir aslında bunu kozmetik ürünlerini kulladığınızda da yapar. Burada önemli nokta bir kozmetik ürününü cildimizde temas ettiğinden sonraki bedeninizdeki hafiflik hissi. Doğasına uygun bir ürünü seçtiğinizi ve bundan memnun olduğunu size bu şekilde ifade eder.

Doğru Birliktelikler
Bedenimiz bizden onun dilini anlamamızı ister, ve anlayıp onunla birlikte hareket ettiğimizde bunu zamanın olumsuz etkilerini bize minimum şekilde hissettirerek gösterir. D vitamini yaz mevsimi boyunca depoladınız? Sizce burada bitiyor mu? Güneşten aldığımız D vitaminini bedenimiz direkt olarak işleyemez, deri altında bolca depo yaparak çalışır. Fakat biz E vitamini takviyesi ile desteklersek biriken D vitamini aktif hale gelerek bedenimiz tarafından işlenir hale gelir

Akıllı Bir Kombinasyon
Kuvvetli bir antioksidan olan resveratrol cildimiz için antiiskemik, antitümör ve antiaging görevi görür. Hücrelerimizde birnevi ölü dokuların temizliğini gerçekleştirir. C vitamini ise güçlü bir antioksidan ve enzimatik olaylarda kofaktör olarak çalışır. Bu iki bileşenin birlikte çalışması adeta bir süper bileşen etkisi yaratır. Resveratrol Extract Anti-Aging bu iki güçlü bileşeniyle cildiniz için nem takviyesi ile birlikte amanın olumsuz etkilerine karşı bir karşı güç olarak etki gösterir.

Doğasında Olmayan Sentetikler
Kendi doğasına aykırı olan bir ürün kullandığınızda bunu kullanımın ardından yanma, batma, kızarıklık, ağırlık hissiyle size anlatacak bir yol bulur. Bu belirtileri dikkate almayıp maruziyete devam ettikçe bu toksinleri bedeninizin geri kalanında işlemeye çalışır. Bu toksik maddelere sahip ürünleri uzun süre kullandığınızda birçok kanser türüne başlangıç hazırlayacak hücrenin DNA’sında bir değişikliğe sebep olabilir, pek çok cilt hastalığı; sedef, egzama, kurdeşen, rozesea bu sebeple meydana gelebilir. Adeta bir sünger gibi emici derimizin her duş sonrası ne kadar oranda kimyasal içeriği bünyesine alabileceğini bir düşünün.
Bu noktada kozmetik ürün gruplarının her birindeki ürün seçimi oldukça önemlidir. Bedenimizin içine girip işleyişine dahil olan her içeriği onun kolaylıkla beraber çalışacağı ve doğasına uygun seçimlerden yana yapmak bizim ona karşı en önemli sorumluluğumuz.
Bedenimiz ve cildimiz için doğru ürünü seçerken kısa vadede ona karşı irite olmadığı gösteren hafiflik hissi bize yol gösterir. Uzun vadede hücresel ve bütüncül sağlığımız için doğada bulabileceği ve birlikte faydalı çalışacağı bileşenleri tercih ederek sağlıklı işleyişine katkıda bulunabiliriz. İstenmeyen cilt problemlerine zemin hazırlayan içeriklerden uzak tutarak önce sağlıklı olmasına sonra da içten gelen güzelliğine kalıcı bir yatırım yapabiliriz.